Černé rozinky z Korinthu NUTS _N NUTS 90gr

49 Kč 59 Kč Sleva 17 %
Na cestě z Řecka

Černé rozinky z Korinthu (Vitis Vinifera), známý také jako "Černé zlato", je výběr malých, sladkých hroznů bez pecek pojmenovaných po hlavním městě Korinthské provincie na Peloponésu.

? bezlepkové: ano
Položka byla vyprodána…

Systematická kultivace začala v polovině 14. století na severozápadě Peloponésu (Corinthia, Ilia, Achaia) a později na začátku 16. století se rozšířila na ostrovy Jónského moře (Kefalonia, Zakynthos). Známá je tato odrůda již však z období antiky, kdy byla ceněna pro své malé tmavé, téměř černé plody a intenzivní chuť. 

Černé rozinky jsou přirozeně sušeny na slunci. Mohou být konzumovány samostatně jako zdravá svačinka nebo s jiným sušeným ovocem či ořechy. Mohou být také použity do cukroví, salátů, džusů nebo k snídani. Jsou skvělým zdrojem vitamínu C a mají přirozené antioxidační účinky.

Hrozno je ručně sklízeno a zpracováváno, aby byly zachovány jeho kvality a chuť.

 

Blackcurrant nutricion facts

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Nuts 'n nuts logo

Vše začalo lákavou vůní v troubě čerstvě upražených pistácií o svátcích.  Praskání pistáciových skořápek a syté barvy jader. 

NUTS 'N NUTS nabízí v Řecku a zahraničí prémiovou kvalitu pistácií od října 2004. Cílem společnosti je propagovat řecké sušené plody v řecké i světové gastronomii. Společnost na trhu prezentuje celou škálu produktů: syrové a pražené  pistácie solené himalájskou solí nebo pistácie pražené s čerstvou citrónovou šťávou. NUTS ´N NUTS také nabízí černý rybíz z Korinthu a mixy oříšků. Výrobky NUTS ´N NUTS zvítězily v soutěži British Great Taste Awards.

NUTS ´N NUTS pokračuje v rodinné tradici založené na pevných vztazích.  S respektem k tradicím a zaměřením na kvalitu přináší originální nápady a přidává estetickou a gastronomickou hodnotu svým produktům.  Pro společnost je také důležitý respekt k přírodě a životnímu prostředí. 

Veškeré ořechy a ovoce jsou ručně sklízeny a manipulovány, aby byla zachována jejich skvělá kvalita a chuť. Vybírány jsou pouze nejkvalitnější pistácie, s čistou a otevřenou skořápkou, sytě zelenými jádry a sladkou chutí. 

Produkty NUTS ´N NUTS mohou být konzumovány samostatně nebo v kombinaci s jinými sušenými plody jako zdravá svačinka nebo mohou být použity při přípravě salátů a omáček, či jako doplněk k jogurtům a cereáliím k snídani. 

 

About us - Nuts 'N Nuts Pistachio