Modroploutvý tuňák v olivovém oleji z ostrova Alonissos 212gr

329 Kč 359 Kč Sleva 8 %
Skladem (2 ks)

"Z moře rovnou do zavařovací sklenice". Jemný filet Alelma Alonissos modroploutvého tuňáka v olivovém oleji. 

 

? bezlepkové: ano

Červený tuňák, znám také jako modroploutvý, je jednou z největších ryb žijících ve Středozemním moři. Své místo najde v každé kuchyni a má využití v mnoha receptech.

Alelma vybírá a připravuje jen nejkvalitnějšího červeného tuňáka za využití svého unikátního know-how a expertízy.

Maso z tuňáka je výborným zdrojem bílkovin, vitamínů a stopových prvků. Díky svým nutričním hodnotám má rozhodně své místo ve vyrovnané a zdravé stravě.

Přítomnost  Ω3 mastných kyselin, které pomáhají redukovat cholesterol, dávají tuňákovi ochranné až léčebné vlastnosti. Konzumace tuňáka pomáhá speciálně při redukci rizika kardiovaskulárních chorob a také zmírňuje symptomy artritidy a dále je považována za důležitou při vývoji a růstu dětí. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Závod na zpracování mořských plodů Alelma byl založen v roce 2007 na ostrově Alonissos Yiorgosem Anagnostou, který měl dlouholetou zkušenost v obchodování s rybami a Amalii Kalogianni, která přispěla svou znalostí alonisské tradice zpracování tuňáka. 

Ve výrobně jsou  následovány tradiční alonisské receptury na přípravu tuňáka naloženého ve vodě či v oleji a zároveň jsou zde dodržovány nejstriktnější moderní standardy a certifikace a to vše bez použití konzervantů nebo látek měnících chuť výsledného produktu.

Nakládání čerstvě uloveného tuňáka je dlouhou alonisskou tradicí. Tak jako u nás dříve ženy na venkově při dlouhých nočních večerech draly peří , tady ženy společně nakládají tuňáky :-) a vytváří si zásoby pro své rodiny. Tuňák Alelma chutná jako domácí. Nechte se unést chutí Alonisské tradice!