Horský čaj Malotira 35gr Greek Horizons

89 Kč 25,43 Kč / 10 g
Vyprodáno

Vysoce kvalitní řecké byliny z řeckého venkova. Všelék a zázrak v jednom. Pomůže od nachlazení, ale i při dietách a hubnutí. Krétský horský čaj je čistý a přírodní produkt z divoce pěstovaných rostlin, které se sbírají ručně. Je bez jakýchkoliv umělých barviv či aromat.

Kategorie: Čaj
? bezlepkové: ano
Položka byla vyprodána…

Náš tip: Malotiru krétský horský čaj pijte jako horký i studený nápoj. Ochutit ji můžete plátkem citrónu nebo kouskem skořice. 

Malotira (Sideritis syriaca), také známá jako krétský horský čaj, je léčivá rostlina vysoká 10-50cm, která roste v pohoří Lefka Ori (Bílé hory) v západní části ostrova Kréta, v nadmořské výšce kolem 900m. Tento druh je endemickou rostlinou. Jeho listy jsou malé a v létě kvete drobnými žlutými kvítky. Populace Malotiri se bohužel dramaticky snížila, zejména z důvodu spásání dobytkem a nekontrolovaného sběru. Tak úžasný horský med jako z květů Malotiry se od 80. let nevyrábí nikde jinde, jen na Krétě. Už Benátčané používali Malotiru proti mnohým chorobám: na nachlazení, při zaludečních nevolnostech, při respiračních chorobách. Podle staré tradice jméno Malotira pochází z italských slov male (nemoci) a tirare (odtlačit) a vyjadřují tak jeho terapeutické vlastnosti. Jinak se má zato, že slovo pochází z řeckého slova mallotos (chlupatý), protože rostlina má chlupaté listy. Zeptejte se jakéhokoliv starého Řeka na tajemství dobrého zdraví a řekne vám, že pije Malotiru - všelék. Vědci s tím evidentně souhlasí. Výzkum ukázal, že tato bylina pomáhá v prevenci proti osteoporóze, zatímco její antioxidační účinky pomáhají v prevenci proti rakovině. Výzkum také ukázal, že Malotira má pozitivní vliv při prochladnutí a chřipce, při dýchacích problémech, potížích s trávením, posiluje imunitu a má uklidňující účinek při uzkosti. Taktéž je vhodná při léčbě zánětů a na snížení horečky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Greek Horizons je společnost založená v Rethymnu na Krétě a specializuje se na výběr a distribuci řeckých delikates. Společnost pracuje intenzivně s malými producenty. Malé, tradiční výrobny produkují totiž zboží v kvalitě nesrovnatelné s produkty z velkých továren. A pro Greek Horizons je kvalita na prvním místě.

Autenticita. Kvalita. Moderní vzhled. To jsou základy, na nichž byla společnost založena. Všechny produkty jsou certifikovány dle směrnice ISO 22000 HACCP - AGROCERT a můžete je nalézt v policích mnoha obchodů, od těch s drahými delikatesami, až po tradiční obchůdky s potravinami a každý rok přibývají nová prodejní místa.