Akce

Cizrna z Greveny BIO 400gr AROSIS

49 Kč 89 Kč Sleva 45 % 12,25 Kč / 100 g
Na cestě z Řecka

Cizrna z Greveny je drobná a má žlutohnědou barvu. Má velmi tenkou slupku, takže není třeba ji loupat a je rychle uvařená. 

Kategorie: Luštěniny
? bezlepkové: ano
Položka byla vyprodána…

Slupka cizrny obsahuje kvalitní vlákninu potřebnou pro dobré trávení. Když si představíte ty krásné hory a vůni bylin, které rostou všude kolem, je snadné pochopit, proč je cizrna z Greveny tak delikátní! Doporučujeme ji zejména připravenou v troubě s rajčatovou omáčkou. Chutná skvěle i samotná (pro vegany) či jako příloha k masu. Řekové ji většinou jí k jehněčímu či kůzlečímu. 

Oblast: hory Grevena, prefektura Grevena, severozápadní Řecko

Kultivace: Grevena je velmi hornatý region s bujnými lesy a biodiversitou. Cizrna se zde pěstuje od 18. století. Farmáři zde pěstují cizrnu v nadmořské výšce 650 m a výše.. Relativně teplé a a polosuché klima region s mírnými srážkami, stejně jako vhodná půda s pH 6-8 a nízkou úrovní vápníku a magnezia umožňují produkci vysoce kvalitní cizrny, která má delikátní chuť, krásnou barvu a tenkou slupku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Firmu Arosis v západní Makedonii založil dědeček  Thomas Stoyiannidis a nyní ji vede již třetí generace. V této části Makedonie se nachází mnoho malých rodinných farem. Tito drobní producenti luštěnin jsou partnery Arosis již od roku 1956. Filozofie Arosis odráží současný trend "slow food", který propaguje "dobré, čisté a fair" potraviny. Nabízí luštěniny, a to jak ve standardní, tak i v BIO kvalitě a produkty z luštěnin dle tradičních řeckých receptur.