Fava z Feneosu BIO 400gr AROSIS

89 Kč 99 Kč Sleva 10 % 22,25 Kč / 100 g
Vyprodáno

 Fava hrášek v BIO kvalitě od jezera Feneos v Korinthii má malou velikost a žlutou barvu. Není kulatý, jedná se o půlky hrášků. 

Kategorie: Luštěniny
? bezlepkové: ano
Položka byla vyprodána…

Při vaření jej velmi rychle rozvaříte na delikátní, jemnou kaši, která je v Řecku servírována typicky se syrovou cibulí a olivovým olejem jako příloha. Fava od jezera Feneos patří mezi ty nejdelikátnější na světě. 

Oblast: Feneos jezero, prefektura Korinthia, jižní Řecko

Kultivace: V nadmořské výšce téměř 800 m kolem Feneos jezera je produkován tento excelentní žlutý fava hrášek. Místní mikroklima, osobitost země a půda bohatá na vápník činí favu od Arosis jednou z  nejdelikátnějších na světě. Má bohatou chuť a aroma. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Firmu Arosis v západní Makedonii založil dědeček  Thomas Stoyiannidis a nyní ji vede již třetí generace. V této části Makedonie se nachází mnoho malých rodinných farem. Tito drobní producenti luštěnin jsou partnery Arosis již od roku 1956. Filozofie Arosis odráží současný trend "slow food", který propaguje "dobré, čisté a fair" potraviny. Nabízí luštěniny, a to jak ve standardní, tak i v BIO kvalitě a produkty z luštěnin dle tradičních řeckých receptur.