Fazole gigantes z Prespu BIO 400gr AROSIS

169 Kč 199 Kč Sleva 15 % 42,25 Kč / 100 g
Na cestě z Řecka

Obří fazole z Prespu (Gigantes Elephantes) jsou řecká odrůda fazolí vysoké kvality, s tenkou slupkou a velmi snadnou přípravou (krátká doba vaření), která byla kultivována v oblasti Prespu od 16. století.

Kategorie: Luštěniny
? bezlepkové: ano
Položka byla vyprodána…

Gigantes se vyznačují svou velikostí, ledvinovitým tvarem a bílou barvou. Jsou velmi jemné, jejich chuť je bohatá a plná a jsou delikátní i samotné bez omáčky. Nicméně my je doporučujeme připravovat v troubě s omáčkou a nebo si je vychutnat v salátech nebo s masem.

Oblast: Prespes jezero, prefektura Florina, severozápadní Řecko 

Kultivace: BIO gigantes jsou pěstovány kolem jezera Mikri Prespa v nadmořské výšce 860 m, v národním parku Prespes v malých rodinných farmách. Místní farmáři stále zachovávají tradiční metody pěstování. Půda je lehká, teplá a úrodná, bohatá na organické látky. Její pH ise blíží optimálnímu, což je 5,8-6. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Firmu Arosis v západní Makedonii založil dědeček  Thomas Stoyiannidis a nyní ji vede již třetí generace. V této části Makedonie se nachází mnoho malých rodinných farem. Tito drobní producenti luštěnin jsou partnery Arosis již od roku 1956. Filozofie Arosis odráží současný trend "slow food", který propaguje "dobré, čisté a fair" potraviny. Nabízí luštěniny, a to jak ve standardní, tak i v BIO kvalitě a produkty z luštěnin dle tradičních řeckých receptur.