Aloe Vera - zázrak z řecké přírody

Aloe Vera je velmi stará rostlina, jejíž kosmetické a léčebné účinky byly v historii mnohokrát prověřeny. Existuje více než 60 druhů aloe, ale pouze 5 z nich je zdraví prospěšných.

Aloe Vera kousky narezane Greek marketAloe Barbadensis Miller, nebo-li jak ji známe Aloe Vera, je nejúčinnějším druhem ze všech. Její gel obsahuje 200 různých nutrientů, které přispívají jak prevenci chorob, tak k léčbě některých z nich a zároveň jsou vynikajícími pomocníky v kosmetické péči o pleť. Vitamíny, minerály a stopové prvky, aminokyseliny, enzymy, polysacharidy, lignin, mastné kyseliny, steroidy a mnoho dalších látek – to vše v gelu z jedné jediné rostliny.

Historie

Slovo Aloe pochází z hebrejského “alloeh”, což označuje hořkou a čirou substanci, zatímco slovo Vera má latinské kořeny a značí „opravdový, původní“. Příběh Aloe začal mnoho století nazpět, kdy byla používána k léčbě ran, popálenin a poštípání hmyzem. Dokonce Kryštof Kolumbus s sebou na lodě nakládal aloe, aby zamezil kurdějím u námořníků. Oficiálně byly léčivé vlastnosti této cenné rostliny potvrzeny v roce 1959 FDA.

Kultivace

Aloe Vera v kvetinaci Greek MarketPěstování aloe vyžaduje speciální podmínky půdy a klimatu. Může růst na kamenitých a suchých polích, ale musí zde fungovat drenážní systém. Výhodou je pěstování aloe ve svahu. Rostliny potřebují hodně slunce a světla a také vítr a teplé přímořské klima. Z těchto důvodů je Řecko a zvláště pak jeho jih nejlepší lokalitou pro pěstování aloe vysoké kvality. Ideální stáří rostliny ke sklizni je mezi 2 a 3 lety.

Účinky aloe na zdraví

Aloe, jako přírodní šťáva, kterou přijímáme denně ve správném množství, přispívá k prevenci, rehabilitaci nebo ke zmírnění více než 100 chorob! Například:

 • Předchází zánětům kloubů, má analgetické a hojivé účinky a zlepšuje pohyblivost svalů a kloubů.
 • Působí jako fungicid a antimikrobiálně po operacích.
 • Je prevencí proti nachlazení, chřipce a respiračním chorobám.
 • Značně zlepšuje zažívání a trávení potravy a reguluje microbiotu ve střevech. Zároveň pomáhá při kolikách a jiných poruchách trávení jako jsou zácpa, hemeroidy, reflux nebo žaludeční vředy.
 • Má revitalizační a omlazující účinky na pleť, proto tolik pomáhá hojit popáleniny a rány a je dobrým spojencem v boji proti akné, lupénce a oparům.
 • Aloe působí proti stárnutí pleti a bojuje proti volným radikálům, zatímco zároveň pleť skvěle hydratuje. Zlepšuje elasticitu a jas pleti, podporuje tvorbu elastinu a kolagenu.
 • Aloe Vera gel do sklenice Greek MarketZlepšuje cirkulaci krve, primárně na úrovni malých kapilár, kde dochází k výměně kyslíku a živin pro buňky.
 • Přispívá k detoxikaci, čistí orgány a přispívá k jejich normální funkci.
 • Dodává energii a pomáhá udržení normální tělesné hmotnosti.
 • Má protizánětlivé vlastnosti, které potlačují zánětlivé procesy kdekoliv v těle.
 • Aktivně přispívá ke snížení krevního tlaku, cholesterolu a krevního cukru u diabetu.
 • Má antialergické vlastnosti.
 • Působí pozitivně na ústní a zubní prostředí a napomáhá ústní hygieně.

Aloe je jediná rostlina, která je 100% biochemicky kompatibilní s lidským tělem. To znamená, že aloe je zkrátka ze stejných elementů jako lidské tělo. Benefity se u každého jednotlivce liší, každý si z aloe vezme to, co jeho organizmu chybí a zbytek je vyloučen, aniž by tělo zatěžoval.  Aloe je ideální pro vegetariány, kuřáky, atlety, osoby na dietě stejně jako osoby, které berou dlouhodobě léky.

Společnost Kaloe produkuje všechny své produkty z ČERSTVÉ Aloe šťávy v raw kvalitě. To je zásadní. Spousta dostupných Aloe nápojů je totiž vyráběná z Aloe sušené a tudíž nemůže nabídnout takové nutriční hodnoty jako produkty Kaloe. BIO Aloe je pěstována výhradně na polích jižního Řecka, tj. na Krétě, Peloponésu a Egejských ostrovech, kde jsou ideální podmínky pro růst Aloe. Studie produktů Kaloe probíhá na farmaceutickém oddělení National a Kapodistrian University v Athénách.

Produkty z aloe vera

Aloe Vera s mastichou Greek MarketKrémy, šampony, vlasové a pleťové masky, mazání na bolavé svaly a klouby… a mnohem více naleznete mezi kosmetickými produkty Kaloe.

Pokud chcete své zdraví a krásu podpořit i zevnitř, doporučujeme BIO Aloe Vera gely, které se užívají pravidelně jako medicína. Na rozdíl od mnoha obdobných produktů nejsou vyráběny ze sušené, ale čerstvé aloe a to značně zvyšuje jejich účinky a přínos pro organismus. Chcete-li posílit vaši imunitu v chřipkovém období, zlepšit zažívání, udělat si jarní detox nebo ulevit bolavým kloubům a vyživit je, dopřejte si kůru aloe vera. Gely nabízíme v různých příchutích

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení