Řecké sýry a jogurty

Znáte to, v taverně u moře vám přinesou řecký salát s fetou, vrhnete se na něj a na konci pečlivě kyprým bílým chlebem vytřete všechny ty drobečky fety s olivovým olejem, co zbyly na dně talíře :-) Nebo ty úžasné krétské koláčky kalitsounia s mizitrou… jak voní z pekáren! A co teprve pravý řecký jogurt s 10% tuku, který když vyklopíte na talíř, vypadá jako bábovička z písku na pláži, protože je tak hustý, že drží svůj tvar. Mňam!

Sýr je jednou z nejoblíbenějších potravin v Řecku. Řecké sýry mají vynikající kvalitu, zejména sýry krétské, které jsou vyráběny z ovčího a kozího mléka – kravské mléko k výrobě sýrů na Krétě není téměř používáno. Krétské sýry byly známy již v dobách antiky, kdy byly dokonce exportovány. Kozy a ovce jsou zde chovány tradičním způsobem ve volné přírodě, živí se divokými bylinami a zeleninou, které rostou na ostrově. Podobně tomu je i v jiných oblastech Řecka.

Mezi nejznámějšími sýry patří:

KEFALOTYRI - Vyrábí se V Řecku již po staletí, většinou z mléka ovčího a kozího, někde v Řecku se setkáte s variantou z kravského. Má pikantní a lehce slanou chuť. Hodí se k vínům a můžete jej  zkusit s naším cibulovým či fíkovým chutney. Používá se také na grilování nebo nastrouhaný na zapečené lilky nebo mousaku.

GRAVIERA – Velmi chutný sýr se zvláště příjemnou kyselkavou chutí. Je vyráběn z ovčího mléka nebo i v kombinaci s mlékem kozím. Délka jeho zrání určuje intenzivitu chuti. Doporučujeme k vínům, ideálně s paprikovým dippem nebo fíkovým chutney.  

FETA – tradiční sýr, dnes již celosvětově známý a oblíbený. Správná feta by měla být vyrobena z kozího a ovčího mléka, což poznáte na její nezaměnitelné chuti. Je nedílnou součástí řeckého salátu a mnoha dalších receptů. My ji milujeme také zapečenou v troubě s cibulí a rajčátky.

HALLOUMI - polotvrdý sýr vyráběný z ovčího a kozího mléka, který pochází z Kypru. Dochucen je mátovými lístky. Má lehce slanou chuť a protože se při tepelné úpravě neroztéká, je používán zejména na grilování. V zimních měsících, kdy se už grilovat nedá, doporučujeme úpravu saganaki, tj. opéct sýr v olivovém oleji a dochutit citronovou šťávou a pepřem. Kypřané zkonzumují cca 8 kg sýra na osobu ročně.

MIZITHRA – měkký řecký sýr, v okolí Chanie jej najdete také pod názvem Athotiros. Vyrábí se přidáním 10-20% dalšího mléka do „zbytků“, které vznikají při výrobě jiných druhů sýrů. Poté se tvarohovitá hmota naplní do forem, aby okapala. Misithra má vysokou vlhkost, málo tuku (16%) a velmi dobrou svěží chuť. Ideální jako předkrm, na salát, jako náplň do koláčků (kallitsounia Kretas) či jako součást mnoha krétských dezertů s medem.

TVRDÝ ATHOTIROS – neobvyklý krétský sýr. Jedná se vlastně o sušenou a vyzrálou Misithru. Má intenzivní chuť, je trošku slanější a velmi aromatický. Nastrouhaný na těstovinách chutná nejlépe.

STAKA – pokud na Krétě budete mít možnost ochutnat staku, určitě to udělejte! Vyrábí se ze škraloupu z mléka, který vznikne nahoře po odebrání smetany. Tento škraloup se zahřeje s troškou mouky a odebere se tuk. To, co zbyde, je staka – hustý krém žluté barvy.

TRADIČNÍ ŘECKÝ JOGURT – má 10% tuku a je lahodný a hebký. Používá se na výrobu tsatsiki, ale určitě jej znáte také nasladko s tymiánovým medem a nasekanými vlašskými ořechy. A co teprve, když si do něj zamícháte třeba BIO fíkovou marmeládu. U nás najdete i tradiční jogurt z ovčího mléka.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení