BIO oreganový esenciální olej - přírodní zázrak

oregano-production

Je BIO oreganový esenciální olej přírodní zázrak?

Kvalitní oreganový esenciální olej můžete zcela jistě nazývat přírodním zázrakem. V mnohém totiž dokáže nahradit antibiotika, jejichž užívání se často neobejde bez vedlejších účinků (oslabují imunitu, snižují vstřebávání vitamínů, ničí střevní bakterie a sliznici ve střevech). Takže pokud to není nutné, je lepší se jim vyhnout a zkusit použít přírodní antibiotikum. Jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik je právě oregano, u kterého nebyly prokázány žádné vedlejší účinky a neničí (podobně jako antibiotika) ty dobré bakterie. 

BIO oreganový olej z řeckého ostrova Naxos, který leží v naprosto čisté přírodě uprostřed Středozemního moře, se získává z květů a listů rostlin divokého oregana (Origanum vulgare spp. hirtum). Oreganový olej je prokazatelně účinný při zabíjení bakterií Staphylococcus a dalších 25 různých druhů bakterií. Oregano je jedním z nejúčinnějších antibiotik přírody, ze všech aromatických rostlin má oregano nejvyšší obsah fenolů, přírodních fytochemických sloučenin, které mají vysoké antioxidační účinky. Jde o silné antimikrobiální činidlo, které velmi efektivně bojuje proti infekcím. Dále má antibakteriální, antifungální a antivirální vlastnosti, díky tomu má širokou škálu použití a přínosů pro Vaše zdraví. Oreganový olej obsahuje dvě silné sloučeniny, které se nazývají carvacrol a tymol, které ve velkém množství mohou tělu škodit, proto je potřeba vědět, jak s olejem zacházet. I ve vědeckých studiích se prokázalo, že obě tyto sloučeniny mají silné antibakteriální a antifungální vlastnosti.

Kromě jiného oregano podporuje léčbu chřipky, nachlazení, bolestí v krku, různých vyrážek, pokousání zvířetem, artritidy, tuberkulózy a dalších chorob. Pomáhá ničit organismy, které přispívají k rozvoji kožních infekcí, lze ho použít na plísně na nohou, akné a lupy, léčí opary, posiluje imunitní systém, zlepšuje pružnost svalů, pomáhá i od bolesti kloubů a svalů. Často zmírňuje i bolesti uší a zubů, zlepšuje problémy s trávením a potlačuje pálení žáhy.

oregano-essential-enPoužití oreganového esenciálního oleje

Při používání oreganového esenciálního oleje je nutné mít jistotu, že nemáte na oregano alergii. Používat by jej neměly ženy v těhotenství a děti, vždy doporučujeme konzultovat jeho použití s lékařem. Esenciální olej je 100% přírodní výtažek z květů a listů oregana. Je mnoho možností, jak oreganový esenciální olej použít: 

  • přidejte 2-3 kapky pro zmírnění překrvené nosní sliznice, ucpaného nosu a plicní infekce přidejte do difuzoru nebo výparníku a zhluboka vdechujte.
  • při bolesti v krku nakapejte 2-3 kapky oreganového oleje do sklenice vody a vypijte ji (při prvním použití doporučujeme nepít najednou, ale začít menším množstvím). Podpořit imunitní systém a zbavit se infekce můžete pravidelným pitím jedné sklenice 2x - 3x denně vždy před jídlem po dobu dvou týdnů.
  • při bolestech svalů a zad smíchejte oreganový olej se stejným dílem olivového oleje a jemně vmasírujte.
  • pokud přidáte 1 kapku oreganového oleje na zubní kartáček s pastou, omezíte nepříjemný dech.
  • při výskytu akné, oparů, různých plísní či psoriázy smíchejte 1-2 kapky oreganového oleje s lžičkou gelu z aloe vera případně kokosového oleje a výslednou směs aplikujte na požadované místo vatovým tampónem.

BIO oreganový esenciální olej z Naxosu je velmi silný a proto nesmí být využíván dlouhodobě. Vyzkoušejte nejvyšší možnou kvalitu i dalších BIO esenciálních olejů z ostrova Naxos z naší nabídky.

essential-oils-banner

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení