Kód: 4239 |

Bílé sladké víno SWEET ROUTE Moschofilero 500ml TROUPIS

599 Kč 649 Kč Sleva 7 % 1 198 Kč / 1 l
Jsem na cestě z Řecka

Sladké bílé víno má zlatou barvu s oranžovými odlesky. Voní jako jasmínové květy, rozmarýn, meruňka a med, které zvýrazňují chuť, převažují vůně citrusové kůry. Kyselost vyvažuje sladkost a dává příjemnou dlouhou dochuť. Výborné dezertní víno.

Možnosti doručení
Kategorie: Víno
barva vína: bílé
? typ vína: sladké
velikost lahve: 500 ml
? bezlepkové: ano
Minimální trvanlivost: standardně za více jak 10 dní
Položka byla vyprodána…
Výborné dezertní víno vhodné k široké škále dezertů, sušenému ovoci, citronovým koláčům, skvělé s spanna cottou nebo krémovými sýry.

Odrůda: Moschofilero 100%. Alkohol 10,5%, kyselost 9,1 g/l, zbytkový cukr 113,9 g/l. Vinice s 25 let starými hrozny. Sklizeň kolem 22. října.

Oblast: nadmořská výška 640 m.n.m, oblast Fteri/Mantinia, Peloponés, Řecko. 

Vinifikace: v soukromé vinici vinařství Troupis vybrali nejzdravější hrozny a nechali je přezrát. Poté se hrozny nechají sušit na podzimním slunci, aby se dále dehydratovaly, zlepšily vůni a chutě. Poté probíhá rozdrcení hroznů a řízené alkoholové kvašení, které je přerušeno zmrazením. Víno zrálo 6 měsíců v použitých dubových sudech z lesů Nevers a poté plněno do lahví bez filtrace a bez dalšího ošetření.

Archivace: 4-5 roky od sklizně. Produkce 1300 lahví.

Podávejte chlazené na 8°C.


 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Troupis se nachází v srdci náhorní plošiny Mantinia v regionu Fteri na Peloponésu v nadmořské výšce asi 700 metrů. 

Troupis winery Arcadia

Velký důraz byl kladen na inovativní techniky vivifikace a mikrovinifikace především řeckých odrůd, včetně starých a zapomenutých, jako je odrůda „kolliniatiko“ a odrůdy moschofilero, která byla vysazena do různých podnoží.

Půda, podnebí a šetrné hospodaření s životním prostředím a nízké výnosy na hektar dávají skvělé suché víno moschofilero v různých variacích. Vyzkoušejte i vy překvapivě svěží vína od Troupis winery nyní i v Greek Marketu.

Troupis winery field