Kód: 4304 |

Bílé suché víno Fourth Dimension 2020 Assyrtiko - Sauvignon Blanc P.D.O Makedonia 750ml KECHRIS

439 Kč 585,33 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)

Bílé suché víno z mixu odrůd hroznů Assyrtiko a Sauvignon Blanc má světle žlutou barva se zlatými odlesky. Ve víně vás překvapí složitá vůně citrusů a zralého melounu s nádechem manga a ananasu, obohacená bohatými tóny vanilky. Chuť je svěží s intenzivní mineralitou a naznačuje přítomnost kalů při zrání vína po dobu 6 měsíců v dubových sudech. Skvělé víno pro milovníky odrůdy Sauvignon Blanc povznesené do "4 dimenze" řeckým Assyrtikem.

 

Možnosti doručení
Můžeme doručit do:
16.4.2024
Kategorie: Víno
barva vína: bílé
? typ vína: suché
velikost lahve: 750 ml
? bezlepkové: ano
Minimální trvanlivost: standardně za více jak 10 dní

Charakteristika: vinice rostoucí v podhůří Paiko těží z nedostatku srážek a zdlouhavých vln veder po celé léto, což vede k produkci kvalitních hroznů. Assyrtiko poskytuje hrozny s vynikající rovnováhou mezi kyselostí a cukry. Sauvignon Blanc také dává hrozny vynikající kvality a sklízí se v noci, aby se podařilo udržet jeho nejlepší vlastnosti.

Odrůda: suché bílé víno je tvořeno z 60% řeckou odrůda Assyrtiko a 40% Sauvignon Blanc. Tyto dvě odrůdy se sklízejí, když jsou zcela zralé a jsou samostatně vinifikovány. Po první fázi macerace před fermentací následuje alkoholová fermentace, která se provádí v dubových sudech za kontrolovaných podmínek. Před plněním do lahví víno zraje v dubových sudech a na jemných kalech po dobu 6 měsíců při pravidelném procesu bâtonnage. Může být archivováno i více než 10 let.

Vinice: Goumenissa v podhůří hory Paiko.

Ideální k jídlu: mušle, raci, grilované mastné ryby, těstoviny s humrem, těstoviny s bylinkami, kuřecí nebo vepřové maso se smetanovými omáčkami, vyzrálé bílé a tučnější žluté sýry, ovoce.

Alkohol 13,7%, kyselost 4,5 g/l, zbytkový cukr 6g/l. 750ml. Ideální teplota podávání je mezi 12-14 oC.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Kechris_Logo_EnRodina Kechris se již po čtyři generace věnuje propagaci řecké tradice a kvalitního řeckého vína. Produkce Kechribari retsiny začíná již v roce 1939, zpočátku v tradiční tavěrně a později v prvním rodinném vinařství, založeném v roce 1954 v Soluni, postupně se jméno KECHRIS stalo synonymem kvalitní retsiny. V roce 1984 Stelios Kechris převzal rodinné vinařství poté, co dokončil studium oenologie ve Francii. V tomto okamžiku dělá strategické rozhodnutí investovat do retsiny. V době, kdy retsina ztratila svou minulou slávu a je považována za zastaralý výrobek s pochybnou kvalitou, je odhodlán prokázat, že může být kvalitním vínem, které splňuje požadavky moderních spotřebitelů.

O tři desetiletí později se to, co se kdysi zdálo utopické, stalo skutečností. Díky úsilí Steliose Kechrise a jeho dcery Eleni, která je také enoložkou, retsina našla své pravé místo mezi nejlepšími víny řeckých a mezinárodních vinařství. To dokazuje neustále rostoucí preference milovníků retsiny Kechris  v Řecku i v zahraničí, stejně jako více jak 70 ocenění retsin Kechribari a Tear of the Pine na všech významných mezinárodních vinařských soutěžích. Jen v roce 2017 získala špičková retsina Tear of the Pine 4 zlaté medaile včetně zlaté medaile na prestižní soutěži Decanter World Wine Awards a retsina Kechribari získala v témže roce stříbrnou medaili ve Francii na soutěži Vinalies Internationales po předchozích dvou stříbrných a jedné zlaté medaili v přechozích čtyřech letech.

Odhoďte předsudky o retsině a ochutnejte tu pravou z vinařství Kechris. Budete překvapeni!