Růžové polosuché víno ROSE 2019 NICO LAZARIDI 750ml

339 Kč 369 Kč Sleva 8 % 452 Kč / 1 l
Skladem (> 3 ks)

Růžové víno s fialovými odstíny a příjemnou vůní po třešních, malinách a nádechem karamelu. Lehké polosuché víno s osvěžující kyselostí připomínající červené bobule a jahody.

Kategorie: Víno
barva vína: růžové
? typ vína: polosuché
velikost lahve: 750 ml
? bezlepkové: ano

Charakteristika: elektrizujicí růžová barva s fialovými odstíny, s příjemnou vůní třešně, malin s nádechem karamelu. Střední tělo v ústech s osvěžující kyselost připomínající červené bobule a jahody. Jemné víno se sladkou máslovou příchutí.

Odrůda: Cabernet Franc 60%, Grenache Rouge 40%. Alkohol 12,3%, kyselost 6,6 g/l, zbytkový cukr 15,0 g/l.

Oblast: PGI Drama, Řecko. 

Vinifikace: tradiční vinifikaci růžového vína při nízkých teplotách pomáhá Tavelova metoda, kde mošt zůstává jen na krátkou dobu, poté následuje klasická růžová vinifikace při nízké teplotě 12-14 °C.

Archivace: 2-3 roky od sklizně. 

Podávejte chlazené na 10°C.

Ideální k jídlu: hodí se k zeleným salátům, slaným koláčům, plísňovým sýrům, čínským jídlum a čerstvým ovocným dezertům.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vše začalo už před lety, kdy Nico Lazaridi pobýval mezi vinicemi v Toskánsku. Zde získal svou inspiraci a po návratu do Řecka v roce 1987 založil společnost Nico Lazaridi v prefektuře Drama ve východní Makedonii. V roce 2000 vznikly nové vinice a nové vinařství - Mackedon v Kavale. V dnešní době provozuje Nico Lazaridi dvě vinařství: Chateau Nico Lazaridi Winery a Mackedon Winery. 

Chateau Nico Lazaridi v Dramě obhospodařuje 80 hektarů vinic, z toho 65 patří přímo rodině Lazaridi. Panuje zde ideální středomořské klima a vinice jsou chráněny okolními horami. Vinařství v tomto nádherném prostředí provozuje úžasný vinný sklep, kde vína dozrávají a jehož návštěva je zážitkem. Zároveň je možno podívat se i do galerie Magic Mountain, která vytváří spojení mezi vínem a uměním. Galerie prezentuje totiž malby, které jsou předlohami pro etikety kolekce vín Magic Mountain. Etiky jsou každoročně obměňovány a tím se vína stávají opravdovými sběratelskými kousky. 

Nico_Lazaridi_art

Vinařství Mackedon v Kavale je v architentonickém souladu s půdou a přírodním charakterem regionu, kde se nachází. Je zde kultivováno 17 hektarů půdy, z toho 8 hektarů privátně vlastněných rodinou Lazaridi. Klima zde panuje středomořské, s chladnými zimami a teplými léty. 

Odrůdy, které jsou zde pěstovány, jsou nejen řecké Assyrtiko, Muscat a Mavroudi, ale také mezinárodní odrůdy jako Sauvignon Blanc, Semillon, Ugni Blanc, Chardonnay, Grenache Rouge, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah a Sangiovese.

Vína jsou vyvážena do mnoha evropských zemí, USA, ale i Číny a Austrálie a my máme tu čest prezentovat vinařství Niko Lazaridi exkluzivně u nás v České republice.