Extra panenský olivový olej BIO v keramické nádobě 200ml Ladolea

559 Kč 2 795 Kč / 1 l
Vyprodáno

BIO extra panenský olivový olej v luxusní ručně vyrobené keramické nádobě. Vyvážené, delikátní a sladké aroma, lehká ovocitost, tóny banánu a bylinek.

Kategorie: Olivový olej
druh oleje: bio extra panenský
? bezlepkové: ano
Položka byla vyprodána…

Použití: olej skvěle doprovází téměř jakýkoliv pokrm, vhodnější je pak do jemných pokrmů, k rybám, do salátů a sladkostí.

Lokalita: Melissi přímořská vesnice,Corinthia, Greece

Odrůda: Patrinia

Sklizeň: 10.-30. listopad

Olej, který získal mnoho mezinárodních ocenění, je z odrůdy Patrinia, která je pěstována exkluzivně v severní části Peloponésu. Olivy jsou ručně sbírány na začátku listopadu, kdy začíná sběr oliv. V tuto dobu jsou olivy nezralé a stále ještě mají zelenou barvu. Díky tomu mají olivy výrazně ovocitou chuť a velmi intenzivní dochuť a mají více polyphenolů a antioxidantů, které jsou tolik zdraví prospěšné. Olivy jsou sklízeny ručně s velkou péčí a jsou lisovány striktně během  24 hodin od sklizně, díky čemuž si uchovají maximum prospěšných látek. Olivy jsou lisovány za studena při teplotě pod 27 st Celsia, což zaručuje výrobu excelentního oleje s výjimečným aroma a chutí. Před plněním do lahví je olej skladován na krátkou dobu v nerezových nádobách, kde dochází k procesu přirozené sedimentace. Potom je olej připraven k tomu, abyste si jej mohli vychutnat. 

Ladolea olej je balen v ručně vyrobené keramické nádobě. Inspirace pochází z bohaté historie řeckého regionu Corinthos. Podobné nádoby byly vyráběny již v roce 700 před Kristem a nazývají se Aryballos. Tato nádoba byla používána mimo jiné olympijskými atlety, kteří v ní uchovávali olivový olej, jímž se potírali. Stejně tak bohatí aristokraté v Aryballos nádobách uchovávali hodnotné esenciální oleje a aromata. Společnost Ladolea změnila design nádoby Aryballos a vytvořila tak úžasnou kombinaci antického a moderního designu. Nádoba je praktická pro servírování olivového oleje a samozřejmě splňuje veškeré normy a certifikace.  Tmavá nádoba je navíc ideální pro uchování olivového oleje, který si tak zachovává své aroma a chuť. Nádoby jsou vyráběny exkluzivně pro Ladoleu. 

Toto luxusní a praktické balení jistě potěší každého gurmeta. Navíc se dá nádobka snadno znovu naplnit novým olivovým olejem a může se tak stát na dlouhou součástí vašeho stolování. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Logo Ladolea_436013888Společnost byla založena Panosem a Thanosem Kloutsiniotis.

Oba coby nadšenci prémiového olivového oleje produkovaného v regionu Korinthia mají jasnou vizi: vytvářet opravdu autentické řecké produkty.  S hrdostí a respektem vůdči řeckému dědictví přinášejí řadu produktů, které odrážejí zemědělské a kulturní tradice Řecka.