Červené sladké víno MELISSOURGOS 2015 NICO LAZARIDI 500ml

399 Kč 439 Kč Sleva 9 %
Skladem (> 3 ks)

Červené sladké víno Melissourgos je vyrobeno ze sušených hroznů, které se suší 15 dní na podzimním slunci. Víno má tmavě červenou barvu, je sladké, má komplexní vůni připomínající švestky, čokoládu a ořechy.

Kategorie: Víno
barva vína: červené
? typ vína: sladké
velikost lahve: 500 ml
? bezlepkové: ano

Charakteristika: červené sladké víno Melissourgos je vyrobeno ze sušených hroznů, které se suší 15 dní na podzimním slunci. Víno má tmavě červenou barvu, je sladké, má komplexní vůni připomínající švestky, čokoládu a ořechy. Na výrobu tohoto vína je potřeba třikrát tolik hroznů než je potřeba na výrobu standardního červeného vína z hroznů.

Odrůda: Merlot 100%. Alkohol 12,5%, kyselost 6,3 g/l, zbytkový cukr 129,0 g/l.

Oblast: PGI Drama, Řecko. 

Vinifikace: po dobu 15 dnů se hrozny suší pod středomořským podzimním sluncem. Následuje klasická vinifikace červených hroznů a víno zůstává po dobu 6 měsíců v dubových sudech.

Archivace: 15-20 let od sklizně. 

Podávejte chlazené na 6-10°C.

Ideální k jídlu: hodí se k pikantním tvrdým sýrům a sýrům s plísní, stejně tak je skvělé k dezertům především s čokoládou a oříšky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Melissourgos 2015 Melissourgos 2015
5
Avatar autora | 24.4.2018
Hmmm slaďoučké!

Vše začalo už před lety, kdy Nico Lazaridi pobýval mezi vinicemi v Toskánsku. Zde získal svou inspiraci a po návratu do Řecka v roce 1987 založil společnost Nico Lazaridi v prefektuře Drama ve východní Makedonii. V roce 2000 vznikly nové vinice a nové vinařství - Mackedon v Kavale. V dnešní době provozuje Nico Lazaridi dvě vinařství: Chateau Nico Lazaridi Winery a Mackedon Winery. 

Chateau Nico Lazaridi v Dramě obhospodařuje 80 hektarů vinic, z toho 65 patří přímo rodině Lazaridi. Panuje zde ideální středomořské klima a vinice jsou chráněny okolními horami. Vinařství v tomto nádherném prostředí provozuje úžasný vinný sklep, kde vína dozrávají a jehož návštěva je zážitkem. Zároveň je možno podívat se i do galerie Magic Mountain, která vytváří spojení mezi vínem a uměním. Galerie prezentuje totiž malby, které jsou předlohami pro etikety kolekce vín Magic Mountain. Etiky jsou každoročně obměňovány a tím se vína stávají opravdovými sběratelskými kousky. 

Nico_Lazaridi_art

Vinařství Mackedon v Kavale je v architentonickém souladu s půdou a přírodním charakterem regionu, kde se nachází. Je zde kultivováno 17 hektarů půdy, z toho 8 hektarů privátně vlastněných rodinou Lazaridi. Klima zde panuje středomořské, s chladnými zimami a teplými léty. 

Odrůdy, které jsou zde pěstovány, jsou nejen řecké Assyrtiko, Muscat a Mavroudi, ale také mezinárodní odrůdy jako Sauvignon Blanc, Semillon, Ugni Blanc, Chardonnay, Grenache Rouge, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah a Sangiovese.

Vína jsou vyvážena do mnoha evropských zemí, USA, ale i Číny a Austrálie a my máme tu čest prezentovat vinařství Niko Lazaridi exkluzivně u nás v České republice.