Kód: 4230 |

Bílé suché víno FTERI Moschofilero 2022 P.G.I. Arcadia 750ml TROUPIS

299 Kč 349 Kč Sleva 14 % 398,67 Kč / 1 l
Jsem na cestě z Řecka

Bílé suché víno Fteri je vyrobené z tradiční řecké odrůdy Moschofilero a díky vynifikaci při nízkých teplotách získává lahodnou chuť a aroma hroznů moschofilera. Má intenzivní květinovou vůni po kvetoucím jasmínu, růžích a citrusových plodech.

Možnosti doručení
Kategorie: Víno
barva vína: bílé
? typ vína: suché
velikost lahve: 750 ml
? bezlepkové: ano
Minimální trvanlivost: standardně za více jak 10 dní
Položka byla vyprodána…

Jeho úžasná vůně a lahodná kyselinka vybízí pít víno jako aperitiv nebo k těstovinám s bazalkou, kuřecímu masu ala créme, grilovaným krevetám nebo slaným koláčům.

Odrůda: Moschofilero 100%. Alkohol 11,8%, kyselost 6 g/l, zbytkový cukr 0,3 g/l. Vinice s 15-25 lety starými hrozny. Sklizeň cca v první polovině října.

Oblast: nadmořská výška 650-700 m.n.m, oblast Mantinia P.G.I. Arcadia na Peloponésu, Řecko. 

Vinifikace: hrozny se před rozmělněním zchladí a mošt se ihned separuje od zbytku hroznů. Fermentace pak probíhá za pomoci vybraných kvasinek při kontrolované teplotě15–16˚C. V tanku víno zraje po dobu 2 měsíců.

Archivace: 2 roky od sklizně. 

Podávejte chlazené na 8-10°C.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Troupis se nachází v srdci náhorní plošiny Mantinia v regionu Fteri na Peloponésu v nadmořské výšce asi 700 metrů. 

Troupis winery Arcadia

Velký důraz byl kladen na inovativní techniky vivifikace a mikrovinifikace především řeckých odrůd, včetně starých a zapomenutých, jako je odrůda „kolliniatiko“ a odrůdy moschofilero, která byla vysazena do různých podnoží.

Půda, podnebí a šetrné hospodaření s životním prostředím a nízké výnosy na hektar dávají skvělé suché víno moschofilero v různých variacích. Vyzkoušejte i vy překvapivě svěží vína od Troupis winery nyní i v Greek Marketu.

Troupis winery field