Kód: 4235 |

Růžové suché víno HOOF & LUR 2021 Moschofilero P.G.I Mantinia 750ml TROUPIS

459 Kč 499 Kč Sleva 8 % 612 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)

Je to bílé nebo růžové víno? Barvu má růžovou, ale v podstatě je to bílé víno! Fantastické víno HOOF & LUR je vyrobené z tradiční řecké odrůdy Moschofilero. Ta je zvláštní tím, že hrozno má růžovo-purpurovou slupku, ale uvnitř je bílé. Skvěle se hodí k mediteránským jídlům, mořským plodům, rybám atp. Skvěle hodnocené jedinečné řecké Moschofilero.

Možnosti doručení
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Kategorie: Víno
barva vína: bílé,růžové
? typ vína: suché
velikost lahve: 750 ml
? bezlepkové: ano
Minimální trvanlivost: standardně za více jak 10 dní

Většinou se z hroznů Moschofilera vyrábí bílé suché víno, ale HOOF & LUR je jiné! Kouzlo je v tom, že se hrozny nechají po 11 dní macerovat se slupkou a díky tomu bílé víno získá růžové zabarvení. Poté se hrozny vylisují a víno je po dobu 3-4 měsíců fermentováno ve speciálních hliněných nádobách metodou používanou ve starém Řecku. Výsledné víno je pak bez úprav a filtrování rovnou lahvováno. Výsledkem je skvělé víno s křišťálové růžovou barvou s vůní citrusů a svěží kyselinkou.

Odrůda: Moschofilero 100%. Alkohol 12,9%, kyselost 6,32 g/l, zbytkový cukr 0,5 g/l. Vinice s 20 lety starými hrozny. Sklizeň začátkem října.

Oblast: nadmořská výška 700 m.n.m, oblast Mantinia - P.G.I. Arcadia na Peloponésu, Řecko. 

Vinifikace: hrozny se nechají se slupkou 11 dní macerovat, po vylisování se pak po dobu 3-4 měsíců nechají fermentovat v hliněných nádobách s minimem sulfátů a poté je bez filtrace rovnou lahvováno.

Archivace: >3 roky od sklizně. 

Podávejte chlazené na 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Troupis se nachází v srdci náhorní plošiny Mantinia v regionu Fteri na Peloponésu v nadmořské výšce asi 700 metrů. 

Troupis winery Arcadia

Velký důraz byl kladen na inovativní techniky vivifikace a mikrovinifikace především řeckých odrůd, včetně starých a zapomenutých, jako je odrůda „kolliniatiko“ a odrůdy moschofilero, která byla vysazena do různých podnoží.

Půda, podnebí a šetrné hospodaření s životním prostředím a nízké výnosy na hektar dávají skvělé suché víno moschofilero v různých variacích. Vyzkoušejte i vy překvapivě svěží vína od Troupis winery nyní i v Greek Marketu.

Troupis winery field