Kód: 4232 |

Růžové suché víno FTERI Agiorgitiko - Moschofilero 2019 P.G.I. Peloponés TROUPIS

269 Kč 289 Kč Sleva 7 % 358,67 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)

Pečlivá volba a smíchání zralých hroznů Moschofilera z náhorní plošiny Mantinia a tradiční řecké odrůdy Agiorgitiko z horských korintských kopců vytváří harmonické růžové víno s vyváženou vůní růží, třešní a jahod. Víno je vynikající k jídlům z čerstvých rajčat, dušené chobotnici nebo i k pizze a asijským jídlům.

Možnosti doručení
Můžeme doručit do:
27.3.2023
Kategorie: Víno
barva vína: růžové
? typ vína: suché
velikost lahve: 750 ml
? bezlepkové: ano
Minimální trvanlivost: standardně za více jak 10 dní

Odrůda: Agiorgitiko 65% a Moschofilero 35%. Alkohol 12,2%, kyselost 5,9 g/l, zbytkový cukr 0,8 g/l. Vinice s 15-25 lety starými hrozny. Sklizeň ke konci září a konci října.

Oblast: nadmořská výška 650-900 m.n.m, oblast Mantinia P.G.I. Arcadia a Nemea na Peloponésu, Řecko. 

Vinifikace: hrozny Agiorgitika a Moschofilera jsou sbírány zralé, zchladí se před rozdrcením a potom se mošty nechají se šlupkami na marecovat (Agiorgitiko 8 hodin a 24 hodin Moschofilero). Po rozmíchání jsou už čiré mošty fermentovány vybranými kvasinkami pod řízenou teplotou 15–16 ° C.

Archivace: 2 roky od sklizně. 

Podávejte chlazené na 10°C.



Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Troupis se nachází v srdci náhorní plošiny Mantinia v regionu Fteri na Peloponésu v nadmořské výšce asi 700 metrů. 

Troupis winery Arcadia

Velký důraz byl kladen na inovativní techniky vivifikace a mikrovinifikace především řeckých odrůd, včetně starých a zapomenutých, jako je odrůda „kolliniatiko“ a odrůdy moschofilero, která byla vysazena do různých podnoží.

Půda, podnebí a šetrné hospodaření s životním prostředím a nízké výnosy na hektar dávají skvělé suché víno moschofilero v různých variacích. Vyzkoušejte i vy překvapivě svěží vína od Troupis winery nyní i v Greek Marketu.

Troupis winery field