Askada Fig Farm

 

ASKADA farma se nachází v Kymi na ostrově Evia v oblasti proslulé jejími sušenými fíky.
 
Primárním cílem firmy ASKADA je produkce vysoce kvalitných, sušených BIO fíků a dalších produktů z fíků, jako jsou fíkové tyčinky, sirup a marmelády.
 
Veškeré produkty jsou v BIO kvalitě.  BIO zemědělství a výroba vysoce kvalitních produktů není nic nového. Je to způsob života našich prarodičů, je to moudrost, která spočívá v tradičním způsobu produkce a kultivace půdy a opozice společnostem, které používají chemická hnojiva a vyčerpávají půdu. 
 
Je to ale především láska k fíkům, která společnost ASKADA naučila fíky zpracovávat v úžasné produkty, ale zároveň ctít jejich originalitu.
 
Slovo " Askada " znamená zaměstnance v ASKADĚ mnohem více než dva fíky slepené k sobě. Reprezentuje návrat dětství, kdy stejné "askady" připravovala "babička Sofia" a "teta Katina". "Askada" tady znamená objetí... (Askada: z antického názvu pro fíky 'ischada'.)
 
Proces sběru, třídění, sušení na slunci, termizace, opětovného sušení a standardizace fíků probíhá zcela kompletně ručně. Excelentní finální produkt je výsledkem časově náročného procesu o mnoha fázích. Každopádně výsledný produkt a jeho skvělá chuť ukrývá uvnitř...mýtus! :-)
 
 
 
Žádné produkty značky Askada Fig Farm nebyly nalezeny...